זירת המומחים הינה זירה לימודית להעמקה, למידה וסקירת השווקים והיא איננה ייעוץ השקעות או שירות איתותים. הזירה אינה מספקת איתותי קנייה או מכירה. אין בתכנים שמופיעים בזירה משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו ואחריותו בלבד. המומחים הכותבים בזירה אינם יועצי השקעות אלא אנליסטים העוסקים בניתוח טכני וכלכלי ואין לראות בדבריהם משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.

רביעי לימודי – הרצף העולה

אני מניח שכולכם תהיתם במהלך החזקת מניה האם להמשיך להחזיק או לצאת. רמת אי הוודאות הגבוהה וחוסר היכולת להתמודד איתה, גורמת לשליפה מהמותן. לריצה אחרי פריטי מידע לא רלוונטיים, חסרי כל חשיבות ובפנים אתם יודעים שרוב ההחלטות במצב כזה מתבררות כטעות. אבל אנחנו בני אדם והנטייה היא לחזור על טעויות. לפחות במצבי לחץ. ומסחר במניות הוא בדרך כלל מצב של לחץ תמידי.

אז לפני שנים כשהבנתי שעלי לבסס תהליך קבלת החלטות אחיד, עקבי, חד משמעי ולא פתוח לפירושים, כזה שיעמעם את הלחץ ויקטין את מרכיב אי הוודאות, בניתי את ארבעה מושגים שבכל רגע נתון יסייעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה. הראשון שבהם הוא הרצף העולה. בואו נבין מה משמעותו.

בחינת הרצף העולה יכולה להתבצע בכל ממדי הזמן ועליכם להשתמש בו בממד הזמן בו בוצעה העסקה

הרצף העולה

רצף עולה : ברצף עולה, שער סגירה של כל נר נתון יהיה גבוה מהשער הנמוך של הנר שקדם לו כאשר ההתייחסות תהיה תמיד לנר הגבוה ביותר של הרצף.

בניתי את הרצף העולה כדי שתוכלו לקבל החלטה האם להמשיך ולהחזיק. לכן, לקראת כל סיום של נר עליכם לשאול שאלה פשוטה : "האם הרצף עדיין עולה?"  תשובה חיובית משמעותה החלטה להחזיק לעוד נר אחד שבסיומו השאלה תישאל שוב עד לקבלת תשובה שלילית.

דילוג לתוכן